Festiwal Gier Steam rusza już dziś!

Screen z gry Children of Silentown – Festiwal Gier Steam

Wspaniałe możliwości ogrania ponad 500 wersji demonstracyjnych! Jakich jeszcze wrażeń dostarczy nam Festiwal Gier Steam?

Festiwal Gier Steam został wymyślony przez Valve, żeby wspierać niezależnych twórców gier. To oni najbardziej tracą podczas pandemii, przede wszystkim ze względu na fakt, że zabrakło targów growych w realnym świecie. Nie jest to pierwsza odsłona, pisałyśmy między innymi o  jesiennej edycji. Obecna będzie się odbywać w dniach 3–9 lutego. Podczas wydarzenia nie tylko będzie można zagrać w dema. Steam zapewni transmisje na żywo, wywiady z deweloperami, a także różnego rodzaju prezentacje. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Na stronie obecnej edycji  jest filmik promujący wydarzenie, który możecie obejrzeć też u nas.

Zawiera on kilka zajawek: będziemy mogli zagrać między innymi w Hazel Sky, Flying to the Finish, Black Book, Shady Knight. Co jeszcze? Na przykład Siege Survival: Gloria Victis to średniowieczna gra survivalowa w klimacie This War of Mine. Z kolei Children of Silentown to mroczna gra przygodowa. Opowiada historię Lucy, która mieszka w mrocznym lesie… Tak się składa że mieszkają tam też potwory. Ludzie z jej wioski znikają, co nie jest niczym dziwnym, jednak fabuła prowadzi dziewczynkę przez śledztwo właśnie w sprawie tajemniczego zaginięcia. Gra ma interesujący styl graficzny – obrazek w nagłówku tego posta pochodzi właśnie z Children of Silentown.

Cóż, Festiwal Gier Steam dopiero się zaczyna, ale my już zacieramy ręce. A Wy? W co będziecie grać? Na jakich deweloperów zapolujecie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top