Mass Effect Legendary Edition – data premiery i szczegóły wydania

Mass Effect Legendary Edition teaser zapowiedź

Po miesiącach trzymania fanów w niepewności BioWare wreszcie ujawniło nowe informacje na temat wznowienia słynnej kosmicznej odysei. Znamy już szczegóły dotyczące Mass Effect Legendary Edition, w tym datę premiery!

Kiedy w połowie grudnia BioWare zaprezentowało pierwszy teaser odświeżonej wersji odysei kosmicznej, w sieci zawrzało. Przez ostatnie dwa miesiące fani snuli tysiące domysłów. Na forach internetowych również roiło się od komentarzy z życzeniami dotyczącymi zawartości pakietu i wprowadzonych poprawek. Wreszcie studio postanowiło uchylić rąbka tajemnicy. Dzięki temu możemy dzisiaj zdradzić Wam szczegóły dotyczące wydania Mass Effect Legendary Edition, a także ujawnić, na kiedy zaplanowana została data premiery gry.

Remaster kosmicznej odysei, czyli Mass Effect Legendary Edition, zaoferuje przede wszystkim odświeżoną szatę graficzną. Trylogia otrzyma rozdzielczość 4K, tryb HDR oraz wsparcie dla ultrapanoramicznych monitorów dzięki wprowadzeniu formatu obrazu 21:9. W rozgrywce pojawią się nowe efekty wizualne – związane między innymi z grą światła, głębią ostrości i wolumetrią – a także poprawione modele postaci, nowe tekstury, shadery i VFX.

Według słów producenta Mass Effect Legendary Edition dostarczy graczom także zupełnie nowe wrażenia związane z poprawieniem walki, sterowania towarzyszami i pojazdem Mako, eksploracją i celowaniem. Zmieniono także interfejs i wzbogacono wybrane lokacje – jak Ilos, Eden Prime i Feros – o nowe szczegóły. Gra zaoferuje także możliwość personalizacji postaci wedle uznania z rozszerzoną liczbą dostępnych w kreatorze opcji do wyboru. 

W remasterze kosmicznej gry BioWare zagramy jedynie w kampanie dla jednego gracza. Ta informacja spotkała się z rozczarowaniem wielu fanów oczekujących emocjonującej rozgrywki w gronie znajomych. Na pociechę dodam więc, że twórcy zapowiedzieli aż 40 dodatków w postaci wydanych do tej pory rozszerzeń do serii.

Remaster ukaże się w wersji na komputery osobiste oraz konsole: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X|S

Data premiery trylogii Mass Effect Legendary Edition została ustalona na 18 maja 2021 roku. Gra jest już dostępna w sprzedaży na wymienione wyżej platformy.

Wymagania minimalne:

  • Procesor: Intel Core i5 3570 lub AMD FX-8350
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GPU: NVIDIA GTX 760, AMD Radeon 7970 / R9280X GPU RAM: 2 GB
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 120 GB dostępnej przestrzeni

Wymagania zalecane:

  • Procesor: Intel Core i7-7700 lub AMD Ryzen 7 3700X
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GPU: NVIDIA GTX 1070 / RTX 200, Radeon Vega 56, GPU RAM: 4 GB
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 120 GB dostępnej przestrzeni

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top