Gra twórców Ashen na dynamicznym zwiastunie. Wiemy już, kiedy zagramy w Flintlock: The Siege of Dawn

Grafika promująca grę Flintlock: The Siege of Dawn. Protagonistka tytułu stoi odwrócona plecami, w rękach dzierżąc topór i broń palną. U jej nóg znajduje się lisi towarzysz. Otoczenie wokół nich przedstawia zniszczony świat w płomieniach.

Data premiery Flintlock: The Siege of Dawn została ujawniona podczas Xbox Games Showcase 2024. Tymczasem demo produkcji jest już dostępne na Steamie!

Na Xbox Games Showcase 2024 nie tylko zobaczyliśmy zupełnie nowe tytuły, ale także otrzymaliśmy informacje o zapowiedzianych już grach. Jedną z nich była nadchodząca produkcja studia A44 Games, które odpowiedzialne było za Ashen. Znamy już datę premiery Flintlock: The Siege of Dawn! Nie będziemy musieli długo czekać.

Zwiastun zaprezentowany na pokazie skupia się głównie na rozgrywce. Dynamiczne pojedynki, w których protagonistka używa połączenia broni palnej i białej, mogą zawrócić w głowie. Nie zabrakło również magii, którą możemy stosować zarówno do zabijania wrogów, jak i wznoszenia się w powietrze i szybkiego lotu pomiędzy lokacjami.

Flintlock: The Siege of Dawn to RPG akcji, opisywane także przez twórców jako gra souls-lite. Świat został opanowany przez umarłych, prowadzonych do boju pod komendą bogów, którzy opuścili Wielkie Podziemia (jeśli lubicie historie z potężnymi bytami w roli głównej, przyjrzyjcie się także nadchodzącemu Age of Mythology: Retold). Nasza główna bohaterka, Nor Vanek, jest członkinią armii Koalicji. Jej celem jest zemsta na złowrogich bóstwach. Swojej bitwy nie będzie toczyć sama. Pomoże jej tajemniczy, magiczny towarzysz, przypominający lisa – Enki.

Produkcja zadebiutuje całkiem niedługo, bowiem będzie to 18 lipca tego roku. Jeśli jednak chcielibyście zagrać już teraz, mamy dla Was dobrą wiadomość. Demo tytułu jest już dostępne na Steamie, w ramach Festiwalu Next. Flintlock ukaże się oczywiście na komputerach osobistych, ale także na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S.

Scroll to Top