Kelly Flock nie żyje. To on dał nam serię God of War

kelly flock nie zyje passed away god of war

Były prezes Sony Entertainment Online przegrał walkę z chorobą.

Lewis “Kelly” Flock, były prezes Sony Online Entertainment, nie żyje. Flock zajmował kilka wyższych stanowisk w firmie Sony, w tym prezesa i dyrektora generalnego Sony Online Entertainment. Był dyrektorem generalnym Lucasarts Entertainment i wiceprezesem wykonawczym THQ’s Worldwide Publishing. Chociaż jego nazwisko może nie być znane wielu graczom, pracował w branży od dziesięcioleci. I to właśnie jemu zawdzięczamy między innymi serię God of War.

David Jaffe, twórca takich hitów PlayStation jak God of War i Twisted Metal, powiedział że Kelly Flock odegrał fundamentalną rolę w wypuszczeniu ich na rynek.

To on pociągał za sznurki i stworzył Sony Santa Monica. To ten facet dał zielone światło dla stworzenia Twisted Metal 2. Dał tak wielu z nas na PlayStation szansę na to, żeby się dobrze bawić i uczyć. Był sarkastyczny, zabawny jak cholera, genialny w swojej roli w biznesie i był świetnym przywódcą. Zaczynał w magazynie w EA, potem trafiła do Lucasarts, Sony, Sony Online i innych.

Nie ma Twisted Metal: Black czy God of War bez Kelly’ego Flocka.

Kelly Flock chorował od dawna, jednak jego śmierć poruszyła wiele osób z branży gier. Tammy McDonald, która prowadzi Axis Game Factory, również wspomina go jako pełnego pasji, wspaniałego człowieka.

Kelly wierzył w nas od samego początku, kiedy współpracowaliśmy z SOE przy wielu kontraktach wspierających Everquest, Twisted Metal, Jet Moto czy Star Wars. Był ogromną osobowością i moim drogim przyjacielem przez wiele lat. Uwielbiał dzielić się historiami (wielu nie potrafię powtórzyć), a także uwielbiał swoje czerwone wino, klasyczną literaturę i jazdę na motocyklu.

Mike Mika, prezes Digital Eclipse,  zamieścił na Twitterze posta ze zdjęciem Flocka. 

Lewis “Kelly” Flock zmarł 6 stycznia po długiej chorobie oraz w wyniku powikłania wynikającego z zakażenia koronawirusem.

Już w 2021 roku otrzymamy kolejną część God of War o roboczym tytule Ragnarok.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top