Przynajmniej 40 godzin grania! Nowe informacje o Sherlock Holmes: Chapter One

Screen Sherlock Holmes: Chapter One

Fani gier z serii Sherlock Holmes zacierają ręce. Są nowe informacje!

Zapowiedziany w zeszłym roku Sherlock Holmes: Chapter One to najnowsza propozycja od ukraińskiego studia Frogwares. Tym razem jednak dzięki twórcom będziemy mieć okazję cofnąć się w czasie na początek przygody słynnego detektywa.

Przedstawiciel Frogwares udzielił ostatnio wywiadu SegmentNext, w którym uchylił rąbka tajemnicy. Czytamy w nim, że gra zaoferuje nam ponad trzydzieści misji pobocznych w otwartym świecie. Zatem mimo że główna fabuła ma trwać około 12-15 godzin, przejście całości i wyczyszczenie mapy zajmie nam ponad dwa razy dłużej.

Sherlock Holmes: Chapter One będzie zupełnie nowym spojrzeniem na Sherlocka. Nie dość, że prequel dzieje się, gdy bohater dopiero zaczyna karierę, przenosi nas też w przestrzeni. Gra będzie umiejscowiona w rodzinnym miasteczku Holmesa nad Morzem Śródziemnym. Czeka tam na nas całkowicie nowa i tajemnicza historia do odkrycia. Będziemy ją zgłębiać wśród pięknie zapowiadającej się grafiki:

Dodatkowo w grze będziemy mogli zmieniać zarówno ubiór bohaterów, jak i ich rysy twarzy. Niemniej jednak nie wiadomo jeszcze, jak bardzo wielki ten wpływ ma być. Do pewnego stopnia będziemy mogli też ozdabiać i zmieniać posiadłość – bazę wypadową bohaterów. O tych mechanikach pewnie jeszcze usłyszymy.

Jeśli chodzi o datę premiery, na razie wiemy tylko, że Sherlock Holmes: Chapter One ma wyjść w 2021 roku. W grę będzie można zagrać na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, i PC. Deweloperzy zapowiadają też mikrotransakcje oraz dopuszczają możliwość powstania DLC do gry.

Jaki macie stosunek do gier o Sherlocku? Wracacie do nich myślami z nostalgią, czy nigdy o nich nie słyszeliście? Czekacie na ten interesujący powiew świeżości w wiktoriańskim świecie?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top