Kingdom Come: Deliverance pokonało kolejny próg sprzedażowy

Screen z gry Kingdom Come: Deliverance, dwaj walczący żołnierze i ciała pokonanych, Kingdom Come Deliverance dobra sprzedaż

Dobra sprzedaż Kingdom Come: Deliverance daje małemu Warhorse Studios powody do radości.

W 2018 roku, kiedy gra od Warhorse Studios miała swoją premierę, chyba nikt nie spodziewał się, że tytuł tak bardzo przypadnie graczom i graczkom do gustu. Zapewne nawet sami twórcy nie marzyli o tak pozytywnym jego odbiorze. Tymczasem dobra passa Kingdom Come: Deliverance trwa – sprzedaż produkcji przekroczyła 4 miliony kopii.

Najnowsze dane sprzedażowe pozwalają wyciągnąć inne wnioski. Wychodzi bowiem na to, że mimo upływu lat produkcja nadal cieszy się sporą popularnością. W zeszłoroczne wakacje bowiem twórcy ogłosili publicznie, że sprzedaż gry przekroczyła 3 miliony egzemplarzy. Bez wątpienia wzbudza to spory podziw, biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary studia.

Nie zapominajmy również, że gra nie jest pozbawiona wad. Wiele osób narzekało chociażby na drewniane mechaniki czy problemy z optymalizacją na niektórych platformach. Jak widać, techniczna strona to nie wszystko. Prezentowana przez Warhorse Studios historia Henryka zaciekawiła graczy i graczki na całym świecie na tyle, że postanowili dać jej szansę. I, sądząc po bardzo pozytywnych recenzjach chociażby na Steamie, ludzie nie zawiedli się.

Dobre dane sprzedażowe to bez wątpienia dobra wiadomość dla odpowiedzialnych za grę osób… ale nie tylko. Od czerwca 2021 roku fani i fanki czekają bowiem na kolejne informacje dotyczące Kingdom Come: Deliverance 2. Być może teraz, widząc ciągłe zainteresowanie marką, twórcy czymś nas zaskoczą.

Czy graliście już i poprowadziliście Henryka od zera do bohatera? A może ominęły Was jakiekolwiek informacje na temat tej produkcji?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry