Jak zostać ratownikiem? Nowa gra od polskiego studia, Ambulance Simulator

Ambulance Simulator - zapowiedź - screen z gry, zabandażowana noga z wbitym szkłem

Polskie studia szaleją, jeśli chodzi o symulatory. Właśnie pojawiła się zapowiedź kolejnego, Ambulance Simulator.

Grą zajmuje się studio z Warszawy, Image Power. Będziemy mieli w niej okazję zostać ratowniczką lub ratownikiem. Według opisu na Steamie naszym zadaniem będzie szybkie udzielenie pomocy medycznej chorym i rannym. Trzeba będzie segregować zgłoszenia od najpilniejszych po takie, które mogą poczekać, i podejmować trudne decyzje. Nasze działania będą ratować życie! Zapowiedź Ambulance Simulator pojawiła się wraz z krótkim zwiastunem, który rzuca trochę światła na rozgrywkę. W mechanice będzie obecne bandażowanie ran kłutych, robienie zastrzyków z epinefryny, a także przeprowadzanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 

Co więcej, będziemy też odbierać telefony i jeździć po mieście karetką. Syrena umożliwi szybkie przedostanie się przez zakorkowane ulice, trzeba będzie wykazać się też pomysłowością, żeby jak najszybciej dojechać do celu. Karetkę będzie można ulepszać. Po otrzymaniu dotacji kupimy nowy, specjalistyczny sprzęt. Kluczowe będzie jego rozmieszczenie – należy to zrobić tak, żeby wszystko było łatwo dostępne.

Co jeszcze znajdziemy w Ambulance Simulator? Autorzy punktują to w opisie gry:

  • Realistyczny system leczenia ran oraz pielęgnacji.
  • Dynamiczny otwarty świat z ruchem ulicznym i pieszymi.
  • Różnorodność zadań opartych na prawdziwych historiach.
  • Tryb kariery.
  • Sprzęt medyczny oparty na rzeczywistym wyposażeniu ratowników.
  • System reputacji.
  • Możliwość ulepszania karetki.
  • Obszerny samouczek, z którego dowiemy się dużo o opiece przedszpitalnej.
  • Nieograniczona zabawa.

Na razie nie wiadomo do końca, czy gra będzie realistyczna, a dzięki temu – edukacyjna. Jest wzmianka o samouczku, z którego nauczymy się wiele rzeczy o opiece przedszpitalnej. Być może twórcy wykorzystają potencjał produkcji również od tej strony? Ostatnio symulatory zrobiły się bardzo modne. Sukcesy sprzedażowe święcił na przykład Gas Station Simulator. Jak myślicie, czy popularność takich gier może być trwała? Komentarze są Wasze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry