Life is Strange 3 już w przygotowaniu?

life is strange 3, Max, bohaterka pierwszej części jedzie autobusem i patrzy przez okno

Wszystko wskazuje na to, że studio Dontnod pracuje nad kolejną częścią Life is Strange. Zapowiedź pojawi się najpewniej w lutym 2021 roku.

Ponieważ sprzedaż ostatnio wydanych gier, niezwiązanych z serią Life is Strange, była niezadowalająca, Dontnod planuje wrócić do sprawdzonej marki. Insider Navtra, który ma wgląd do planów studia, poinformował, jaka jest strategia działania twórców. Po ogłoszeniu remake’u Final Fantasy VII na konsolę PlayStation 5, mają oni zapowiedzieć Life is Strange 3.

Czego możemy się spodziewać po kontynuacji? Dontnod jest znane z tworzenia emocjonujących opowieści, więc najprawdopodobniej znów otrzymamy grę, która opowie o fascynujących relacjach międzyludzkich. Bohaterami Life is Strange 3 mają być zupełnie nowe osoby, które jednak będą żyły w znanym już fanom uniwersum, obok postaci z poprzednich części.

Zapowiedź najpewniej pojawi się w lutym bieżącego roku, jednak nie znamy jeszcze konkretnej daty. Natomiast żeby poznać jakiekolwiek szczegóły dotyczące produkcji, będziemy musieli poczekać jeszcze co najmniej kilkadziesiąt dni.

Pierwsza część sztandarowej serii Dontnod jest epizodyczną przygodówką. Główną bohaterką uczyniono Max Caulfield, nastolatkę, która powraca do rodzinnego miasteczka Arcadia Bay. Okazuje się, że dziewczyna posiadła nietypową umiejętność – może cofać czas. Moc bohaterki możemy wykorzystywać w trakcie rozgrywki. Produkcja cechuje się emocjonującą fabułą, bazującą na relacjach interpersonalnych. Opowiada o wielu istotnych społecznie problemach. Znajdziemy w niej dużo elementów nieliniowości. Stawia też graczy przed koniecznością podejmowania wyborów o trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Gra trafiła na komputery osobiste oraz konsole: PlayStation 3, Xbox 360, Playstation 4 oraz Xbox One.

W Life is Strange 2 głównymi bohaterami są szesnastoletni Sean Diaz i jego młodszy brat – Daniel. W wyniku nieszczęśliwego wypadku ginie ich ojciec oraz policjant. Dlatego też bracia muszą uciekać z z rodzinnego miasteczka. Poza tym spada na nich kolejny problem – muszą ukrywać niebezpieczną, nadprzyrodzoną moc.

Czekacie na kolejną część Life is Strange? Koniecznie przeczytajcie naszą recenzję części pierwszej. Sprawdźcie też recenzję Tell Me Why, gry od tego samego studia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top