Steam 2020 – podsumowanie najważniejszych wydarzeń

Steam logo

W związku z tym, że rok 2020 już minął, na platformie Steam pojawiły się wpisy podsumowujące ubiegłe 12 miesięcy.

Był to czas wszelkiego rodzaju ograniczeń, dlatego też wiele osób szukało rozrywek w domowym zaciszu. Czytali oni książki, oglądali seriale czy właśnie grali w gry wideo. Jak podaje platforma Steam, ustanowiono  nowe rekordy w:

  • godzinach rozgrywki (aż 31,3 miliarda)
  • liczbie gier, które zostały kupione (nastąpił wzrost o 21,4% w stosunku do roku 2019)
  • pierwszych kupujących (miesięcznie było ich aż 2,6 miliona)
  • użytkowników jednocześnie aktywnych online (potrafiło ich być naraz aż 24,8 milionów)
  • użytkowników aktywnych dziennie (62,6 miliona) oraz miesięcznie (120, 4 miliona).

Zeszły rok obfitował w wiele promocji i wyprzedaży. Warto tu wspomnieć  o przecenach związanych z okazjami Chińskiego Nowego Roku, Letniej oraz Hallowennowej wyprzedaży czy też o wydarzeniu nazwanym Nagrody Steam 2020. Dodatkowo 36% gier uzyskało przychód wynoszący ponad 100 000 dolarów brutto. 

Jak się również okazało, nastąpił wzrost liczby użytkowników, którzy korzystali w grach z kontrolerów – do 46,6 milionów. W roku 2019 liczba ta wynosiła 31,8 miliona. Sesji gier z użyciem kontrolera było aż 1,68 miliarda, podczas gdy dwa lata temu liczba ta wynosiła 1,01 miliarda.

Jeżeli jesteście ciekawi, pod jakim jeszcze względem rok 2020 był wyjątkowy dla branży gier, polecamy przeczytać całościowe podsumowanie roku, które można znaleźć w wydarzeniach, na platformie Steam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top