Netflix zapowiada trzy produkcje w świecie Assassin’s Creed

Netflix zapowiada trzy produkcje w świecie Assassin’s Creed

 

Serial fabularny, serial animowany oraz anime.

 

Netflix poprzez tweeta z logo oraz muzyką znaną z serii gier Assassin’s Creed ogłosił współpracę z Ubisoftem. Produkcją zajmą się Danielle Kreinik, szefowa telewizji Ubisoft oraz Jason Altman, producent komedii Mythic Quest dla Apple TV+.

Jesteśmy podekscytowani, że możemy współpracować z Ubisoftem i ożywić bogatą, wielowarstwową opowieść jaką jest Assassin’s Creed

 powiedział w oświadczeniu wiceprezes Netflix, Peter Friedlander. 

Ze względu na zapierający dech w piersiach historyczny świat i ogromną popularność tej jednej z najlepiej sprzedających się gier wideo wszech czasów, chcemy jak najstaranniej odtworzyć tą porywającą rozrywkę i zapewnić jeszcze głębsze przeżycia dla wszystkich fanów oraz widzów na całym świecie. (…) Chcemy zapuścić się w gąszcz tych dynamicznych historii, ponieważ uważamy, że świat potrzebuje tych adaptacji z aktorami, animacjami oraz pełnoprawnym anime.

Nie wiadomo jeszcze, czy serial będzie opowiadał własną historię, czy też zaadoptuje ją z jednej z gier. Dotychczasowe podejście Ubisoftu do opowiadania historii Assassin’s Creed sugeruje, że będzie to oryginalna narracja, która wpisze się w ustalony kanon franczyzy, podobny do filmu Assassin’s Creed z Michaelem Fassbendergiem w roli głównej. W 2017 roku twórca serii Castlevania, Adi Shankar, zaproponował Netflixowi, że kolejnym projektem mogłaby być właśnie animowana seria Assassin’s Creed. Możliwe więc, że projekt właśnie dostał zielone światło.

Biblioteka Netflixa ostatnio znacznie powiększa się o produkcje oparte na znanych z gier światach. Wiedźmin, Resident Evil czy dokument High Score: Złota era gier sprawnie otwierają widzów na nowe produkcje.

Data premiery serialu Assassin’s Creed nie jest jeszcze znana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top