Nielegalny mural promujący Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 nielegalny mural

Ogromny mural, który miał być promocją dla Cyberpunk 2077, okazał się nielegalny. 

CD Projekt RED zna się na promocji, czego nie raz już dowiódł, choćby reklamą na Times Square na miesiąc przed premierą gry. Kolejnym ruchem był niewątpliwie imponujący mural promujący Cyberpunk 2077 w brazylijskim Sao Paulo. Jednak chociaż dzieło na pewno zapewnia grze rozgłos, okazało się, że przysporzyło Redom sporo problemów.

Czemu? Najwyraźniej nikt z pracujących nad tym projektem nie zapoznał się zbyt dokładnie z prawem miasta. W Sao Paulo obowiązuje zapis o czystym mieście, który reguluje występowanie reklam zewnętrznych. Mural promujący Cyberpunk 2077 okazał się wykraczać poza te regulacje, więc studio musiało stawić czoła konsekwencjom.

Godnym uwagi jest fakt, że samo miasto chwaliło się gigantyczną reklamą w swoich mediach społecznościowych. Dopiero nagłośnienie sprawy przez lokalnych dziennikarzy sprawiło, że władze miasta podjęły decyzję o usunięciu muralu i nałożeniu na CD Projekt RED grzywny w wysokości 78 tysięcy dolarów.

Od czasu premiery Cyberpunk 2077 jest niewątpliwie najbardziej kontrowersyjną grą polskiego studia. Ciągle mówi się o tym, że Amerykanie planują pozwać deweloperów, a pracownicy CD Projekt RED otrzymują groźby śmierci.  I najwyraźniej ogromny mural stał się kolejnym z ich problemów. A jednak trzeba przyznać, że wszystkie te kontrowersje sprawiają, że o grze jest coraz głośniej. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top