Co nowego w PlayStation Store? (25 stycznia – 31 stycznia)

Logo PlayStation Store

Jak co tydzień prezentujemy Wam nowości w PlayStation Store.

Ten tydzień zapowiada się bardzo obiecująco, bo nowości w PlayStation Store będzie aż dwanaście. Znajdziecie tam sporo rougelików i bardziej wymagających tytułów, ale też spokojną visual novelę czy kilka gier RPG.

Wszystko, co znajduje się poniżej znajdziecie już wkrótce w PS Store.

26 stycznia

Cyber Shadow (PS4) – gra akcji w 2D od Mechanical Head Studios. W dystopijnym świecie opanowanym przez sztuczne formy życia tylko jeden cybernetyczny wojownik może pokonać przeciwników – jest nim Shadow.

Dead Cells: Fatal Falls (PS4) – DLC do gry akcji stworzonej przez Motion Twin. Łączy cechy metroidvanii i rougelike’a, dodatkowo śmierć bohatera to tylko kolejna okazja do zdobywania doświadczenia. Główna postać to stracony więzień, którego szczątki opanowały dziwne komórki i przywróciły go do życia. Jest to dodatek, zatem to propozycja dla graczy, którzy posiadają podstawkę.

27 stycznia

Auto Chess (PS4) – gra strategiczna od Drodo Studio. Pierwotnie miała ona być modem do Doty 2, a całość z szachami ma wspólnego tylko obecność szachownicy i figur. Zadaniem gracza jest ustawić swoją armię na planszy i oczekiwać efektu bitwy z drugim graczem. W międzyczasie może na nią wpływać wyłącznie poprzez wysyłanie kuriera, który przekazuje informacje o tym, by ktoś dołączył do bitwy lub ją opuścił.

28 stycznia

Disjunction (PS4) – gra action-RPG stworzona przez Ape Tribe Games. Akcja dzieje się w futurystycznym Wielkim Jabłku i oscyluje wokół historii trzech bohaterów. Produkcja zawiera ponad trzydzieści nieliniowych poziomów, dodatkowo decyzje gracza mają mieć wpływ na rozgrywkę.

Marchen Forest: Mylne and the Forest Gift (PS4) – gra RPG od PrimaryOrbit. Gracz wciela się w Mylne – uroczą dziewczynkę mieszkającą z dziadkiem, która uczy się sztuki aptekarskiej.

Oliija (PS4) – gra action-adventure w 2D stworzona przez Skeleton Crew. Gracz wciela się w rozbitka, który trafił do tajemniczego kraju inspirowanego państwami azjatyckimi i opowieściami marynarskimi. Bohater jest zbrojony wyłącznie w harpun i musi ocalić swoich towarzyszy.

Psychotic Colossus Down (PS4) – gra zręcznościowa w 2D od Mango Protocol. Siedmiolatka tworzy mecha, którym zamierza zniszczyć wszystko, co ją denerwuje. Rozgrywka przypomina trochę chodzoną bijatykę, dodatkowo dostępny jest tryb kooperacji dla dwóch graczy.

Sword of Necromancer (PS4) – gra action-RPG stworzona przez Grimorio of Games. Fabuła oscyluje wokół odkrycia legendarnego sposobu na przywrócenie martwych do życia. Rozgrywka zawiera też elementy  dungeon cravlerów oraz rougelike’a, czyli śmierć gracza powoduje jego utratę przedmiotów czy doświadczenia. Posiada też tryb kooperacji.

TOHU (PS4) – gra przygodowa point’n’click od Fireart Games. Gracz ma za zadanie poznać historię małej dziewczynki i jej mechanicznego alter ego, dodatkowo całość dzieje się w uniwersum rybich planet.

Umineko no Naku Koro ni Saku: Nekobako to Musou no Kouyoukyoku (PS4) – gra przygodowa z elementami visual noveli od 07th Expansion. Remaster Umineko no Naku Koro ni Saku z 2019 roku. Dodaje nowe grafiki i ekspresje postaci oraz zawiera nową piosenkę w intro, czyli Kasaneawase no Nekobako.

29 stycznia

Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy (PS4/PS5) – gra jRPG stworzona przez Gust. Fabuła kontynuuje założenia pierwszej części, gracz znów wcieli się w Ryzę, która została nauczycielką alchemii. Głównymi elementami rozgrywki są nie tylko alchemia i synteza, które pozwalają tworzyć nowe przedmioty, ale też eksploracja świata czy starcia drużynowe.

Gods Will Fall (PS4) – gra akcji od Clever Beans. Grupa ośmiu wojowników dysponujących różnymi umiejętnościami musi pokonać okrutnych bogów. Całość jest utrzymana w konwencji dark fantasy.

Jak się Wam podoba to zestawienie premier, czy znaleźliście coś dla siebie? W zeszłym tygodniu tytułów było znacznie mniej, ale trafiła się jedna duża premiera. Wolicie jak nowości w PlayStation Store jest dużo i trzeba przebierać w nowych tytułach, a może oczekujecie jednej konkretnej premiery na ulubioną konsolę?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top