Oryginalny Resident Evil z 1996 dołącza do oferty GOG-a. Zobaczymy też inne retro odsłony

Zrzut ekranu z gry Resident Evil. Widok z góry na postać Chrisa Redfielda, przemierzającego korytarze rezydencji.

Do tej pory niedostępny w cyfrowej sprzedaży oryginalny Resident Evil zawita wreszcie na platformie GOG. Już teraz możecie zakupić grę.

Resident Evil to seria, która regularnie odświeża swoje starsze tytuły. Remake’i bezsprzecznie wiążą się ze zmianami (mniejszymi lub większymi). Co jeśli jednak chcielibyśmy zagrać w grę w jej pierwotnym stanie? Do tej pory nie było to możliwe w przypadku trzech pierwszych części na PC. Oczywiście jeżeli chodzi o oficjalną cyfrową dystrybucję. Oryginalny Resident Evil wreszcie znalazł się w sprzedaży na platformie GOG. Niedługo dołączą do niego inne kontynuacje.

W sklepie dostępne jest wydanie z 1996 w wersji z ulepszoną kompatybilnością z nowszymi systemami. Gra oczywiście pozbawiona jest DRM i zakupimy ją za 39,99 złotych. Co ciekawe, to nie jedyna starsza odsłona japońskiej serii, którą będziemy mogli ograć na PC. Na GOG-u pojawił się już zestaw składający się z Resident Evil, Resident Evil 2 oraz Resident Evil 3. Dwa ostatnie tytuły jeszcze nie są dostępne i wiemy jedynie, że zadebiutują w tym roku.

Jeśli jakimś cudem ten fenomen Was ominął, Resident Evil to seria survival horrorów wydawanych przez Capcom. Nasi bohaterowie mierzą się z korporacją Umbrella, która stworzyła wirus zamieniający ludzi w mutanty, przypominające zombie. Ostatnia odsłona serii, Resident Evil Village, ukazała się w 2021 roku, a rok temu mogliśmy zagrać w remake czwartej części.

Scroll to Top