Premiera Endzone: A World Apart ogłoszona na wiosnę 2021 roku

Endzone: A World Apart, widok na statuę

Zapowiedziano oficjalne wyjście z fazy wczesnego dostępu gry Endzone: A World Apart.

Premiera Endzone: A World Apart została oficjalnie ogłoszona na 18 marca 2021 roku. Styczeń przyniósł zakończenie prac Gentlymad Studios nad kolejnymi aktualizacjami do gry, która znajduje się obecnie w Early Accessie. Tytuł jest dostępny wyłącznie w wersji na PC, a zakup możliwy jest poprzez platformy GOG.com oraz Steam. 

Dotychczas co miesiąc były publikowane kolejne update’y uwzględniające uwagi i oczekiwania fanów, a także poprawiające optymalizację tytułu. Zgodnie z zapowiedzią twórców, premiera Endzone: A World Apart przyniesie kilka godnych uwagi zmian. Ponadto należy spodziewać się dalszych prac studia, które skupią się przede wszystkim nad obszerną aktualizacją w dniu premiery. Przede wszystkim, wprowadzi ona nowy gameplay, istotny szczególnie w późniejszej fazie rozgrywki. 

Twórcy poinformowali o aktualnie prowadzonych pracach na tytułem, które obejmują między innymi: 

  • szereg poprawek oraz ulepszeń,
  • przeniesienie gry na nowoczesne konsole,
  • próby implementacji obsługi pada w wersji na PC,
  • stworzenie dodatku do gry, który prawdopodobnie pojawi się jeszcze w bieżącym roku.

Ostatnia aktualizacja Endzone: A World Apart we wczesnym dostępie pojawiła się 28 stycznia 2021 roku. Więcej informacji można znaleźć w trailerze opublikowanym przez Assemble Entertainment, a także na stronie studia poświęconej grze. Twórcy nie przewidują kolejnych większych ulepszeń przed marcową premierą, ponieważ chcą skupić się przede wszystkim na produkcie końcowym.

Post-apokaliptyczna rzeczywistość Endzone: A World Apart prowadzi graczy poprzez szereg wyzwań, jakie stają przed ludzkością w obliczu świata po upadku. Akcja gry toczy się 150 lat po ataku terrorystycznym na elektrownie atomowe w 2021 roku. Rozgrywka skupia się wokół zapewnieniu nielicznym, którzy przetrwali pod ziemią, warunków do życia na powierzchni. 

Jeżeli lubicie klimat survivalowych city builderów, koniecznie sprawdźcie naszą recenzję Frostpunk – polskiej produkcji od 11 bit studios. Akcja gry toczy się w mroźnym świecie po katastrofie klimatycznej, gdzie ludzkość przetrwa tylko dzięki najsilniejszym przywódcom. Niewątpliwie tytuł wpisze się w gusta zagorzałych fanów gier strategicznych, więc nie zwlekajcie. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top