Skyblivion – twórcy moda pokazali nowe nagranie

Skyblivion - nowe nagranie przedstawiające moda

Skyblivion, na tle innych modów do Skyrima, jest wyjątkowy. Twórcy udostępnili na YouTube nowe nagranie pokazujące ogrom włożonej w niego pracy.

Modów do The Elder Scrolls V: Skyrim jest jak grzybów po deszczu. Jednak nie każdy z nich dodaje tak ogromne połacie terenu, jak właśnie Skyblivion. Nowe nagranie, które ma aż 19 minut, przedstawia piękno Cyrodill oraz fragmenty gameplay’u. Zerknijcie na poniższy film, którego twórcami jest grupa moderów z TESRenewal

Bezsprzecznie największym atutem Skybliviona jest możliwość zwiedzenia Cyrodill. Co lepsze – ten mod nie będzie oferował jedynie pustej krainy, a przeniesie całe TES IV: Oblivion wraz z DLC do Skyrima. Twórcy już od przeszło ośmiu lat pracują nad tym niewątpliwie ambitnym projektem i nieustannie dzielą się postępami z fanami. 

Ze względu na dbałość o szczegóły, nie została jeszcze określona nawet wstępna data premiery moda. Warto nadmienić, że ekipa z TESRenewal podjęła się rekonstrukcji wszystkich lokacji jakie tylko pojawiły się w Oblivionie, w tym wnętrz budynków. Nawet lochy, które do tej pory nie były przesadnie zróżnicowane, zostaną odpowiednio dopieszczone.

Skyblivion

Z pewnością na uwagę zasługuje wprowadzenie oryginalnego, stworzonego przez TESRenewal, contentu. Bazą do niego mają być opowieści NPC-ów czy treści książek z pierwotnej wersji gry od Bethesdy.  Nowe nagranie pokazuje również modyfikację systemu walki. Na nagraniu widzimy możliwości, jakie dostajemy od genialnej ekipy moderów. Dzięki nim nawet walka pod wodą będzie ekscytująca. Twórcy zachowali pewną bardzo charakterystyczną dla TES IV: Oblivion cechę, a mianowicie lekko “drewniane” animacje twarzy, które stały się kultowymi memami.

Podsumowując: Skyblivion ma mieć 8032 obiekty 3D, nierzadko bardziej szczegółowe niż w premierowej wersji Skyrima, a tekstury w rozdzielczości 4K. W przypadku obaw o niewystarczającą moc komputerów moderzy uspokajają: posiadacze starszych sprzętów nie powinni mieć większych problemów z tą modyfikacją. Ekipie z TESRenewal z pewnością zależy na jak najlepszej optymalizacji Skyblivion. 

Jeśli chcecie śledzić na bieżąco wszystko, co związane ze Skyblivionem, odwiedźcie Twittera pomysłodawców, który z pewnością zaspokoi Waszą ciekawość. Przynajmniej częściowo, aż do oficjalnej premiery moda. A w międzyczasie pobawcie się innymi modyfikacjami, jak chociażby tą, która przekształca Winterhold w tętniące życiem miasto

Macie swoje ulubione mody do Skyrima? I jeśli tak – jakie? Pochwalcie się w komentarzach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top