Glitchpunk, czyli Cyberpunk i GTA w jednej grze od polskiego studia

Glitchpunk

Premiera gry Glitchpunk będzie miała miejsce pod koniec pierwszej połowy 2021 roku, jednak wcześniej będzie można zagrać w wersje demonstracyjną.

Ujawniono datę wydania nowego tytułu tworzonego przez polskie studio Dark Lord. Premiera gry Glitchpunk odbędzie się w ramach wczesnego dostępu w drugim kwartale 2021 roku na Steamie. Jednak już od 5 lutego, w ramach Festiwalu Gier Steam, będzie dostępna wersja demonstracyjna tego tytułu.

Glitchpunk ma być połączeniem ostatniego hitu CD Projekt Red – Cyberpunka oraz innej znanej produkcji, tym razem od studia Rockstar GTA 2.

Źródło: https://www.youtube.com/

Fabularnie, gra polskiego studia ma poruszać tematykę cyberpunkową. W związku z tym gracze będą mogli przeżyć dojrzałą historię w wysoko rozwiniętym technologicznie świecie. Ponadto otrzymają możliwość zmierzenia się ze sprawującymi władzę potężnymi korporacjami oraz problemami dotyczącymi religii, ksenofobii i transhumanizmu.

Pod względem graficznym i gameplayowym Glitchpunk będzie wzorowany na tytule tworzonym przez studio Rockstar. A konkretnie na starszej odsłonie tej serii – GTA 2. Z tego powodu w grze zobaczymy liczne brutalne starcia, emocjonujące sceny akcji oraz charakterystyczny widok z lotu ptaka. Ponadto nie zabraknie również wielu starć z policją i gangami.

Fragment rozgrywki Glitchpunk
Źródło: https://www.youtube.com/

Chociaż premiera gry Glitchpunk odbędzie się dopiero za kilka miesięcy, twórcy zdradzili już kilka informacji na temat tego, co w grze będzie dostępne. Przede wszystkim, Glitchpunk ma być grą z dużą swobodą dla gracza, w której będzie można odwiedzić 4 lokacje. Wśród nich będą takie miejsca jak pustynne pozostałości po Stanach Zjednoczonych oraz zimowa radziecka metropolia. W obrębie wspomnianych terenów gracz będzie miał możliwość swobodnego poruszania się przy pomocy różnorodnych pojazdów. Wśród nich pojawią się m.in. samochody, pociągi, motocykle czy czołgi. Dodatkowo, nie zabraknie w nich również radia, w którym będzie można usłyszeć wiele znanych utworów i wiadomości ze świata gry.

Redaktorka: Dagmara Glinkowska

1 thought on “Glitchpunk, czyli Cyberpunk i GTA w jednej grze od polskiego studia”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top