Prezes Yoozoo został otruty. Chińska policja szuka sprawców

Prezes Yoozoo nie żyje. Jego majątek wyceniono na blisko miliard dolarów.

W ostatnich dniach coraz głośniej robi się na temat chińskiego giganta. Studio Yoozoo specjalizuje się w grach sieciowych i z miesiąca na miesiąc odnotowuje coraz lepsze wyniki na Zachodzie. Jest to w dużej mierze zasługa uzyskania licencji na produkcje spod znaku Gry o Tron. Wydana w 2019 roku Game of Thrones: Winter is Coming – strategiczna gra fantasy dostępna w przeglądarkach i na komputerach osobistych – cieszy się zainteresowaniem fanów na całym świecie.

Przyszłość Yoozoo stanęła jednak pod znakiem zapytania. Prezes i dyrektor generalny studia Lin Qui trafił do szpitala, gdzie zmarł w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Chińska policja jest w trakcie ustalania okoliczności zdarzenia. Wszystko wskazuje jednak na to, że prezes Yoozoo padł ofiarą otrucia.

Sytuacja ta może mieć wpływ na całą branżę, bowiem Lin Qui uważany był za jednego z najistotniejszych graczy na chińskim rynku. Ten zaś odgrywa coraz większe znaczenie zarówno na Zachodzie, jak i w światowej branży gamingowej. Według szacunków BBC majątek prezesa studia osiągnął wartość blisko miliona dolarów.

Niedawno pisałyśmy, że zmarła fanka serii Assassin’s Creed trafiła do uniwersum Valhalli. Fani zachwycali się wzruszającym gestem Ubisoftu. Myślicie, że chińskie studio Yoozoo upamiętni swojego prezesa w podobny sposób?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top