Studio Team Ninja – twórca serii NiOh – planuje nowe projekty

Nioh 2 na PlayStation 5

Siódmego dnia… to znaczy w 2021 roku seria NiOh będzie odpoczywać. Studio Team Ninja zajmie się innymi projektami.

Przypomnijmy – NiOh to gra akcji RPG typu souslike stworzona przez japońskie studio Team Ninja. Jej akcja dzieje się w XV-XVI wieku. Japońskie prowincje walczą o władzę. Wojownicy ścierają się także z demonami (yokai), które zaczęły się powoli ujawniać i  weszły na wojenną ścieżkę. Gracz kieruje samurajem, który będzie borykał się z zagrożeniami zarówno ze strony ludzi, jak i istot nadprzyrodzonych.

Team Ninja zapowiedziało, że w 2021 roku ma w planach skupić się na kilku innych projektach, a siedmioletni rozwój serii NiOh osiągnie punkt spoczynku. Firma zmieni styl działania, żeby dopasować się do nowych warunków i utrudnień wynikających z obecnej sytuacji. Skupi się na nowych tytułach, których produkcję rozpocznie od nowego roku na pełną skalę.

Nioh 2: Edycja Kompletna trafi na komputery osobiste i PlayStation 5 już w lutym 2021 roku. Dla użytkowników PlayStation gra dostępna jest już od marca 2020. Recenzenci portalu Metacritic ocenili ją na 85 w stupunktowej skali. Mimo to nie zdobyła żadnej nagrody na gali The Game Awards.

Wolelibyście otrzymać kompletnie nową grę od studia Team Ninja czy może kontynuację serii NiOh? Dajcie nam znać w komentarzach, czego spodziewacie się po nowych projektach firmy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top