Viking City Builder – gameplay RTS-u o wikingach

Wikińska osada, posąd nordyckiego boga, w oddali wiatrak

Ray tracing, zmienna pogoda, pory roku, oblężenia… A to nie wszystko, ponieważ Viking City Builder ma znacznie więcej do zaoferowania!

Moda na wikińskie klimaty trwa w najlepsze – świadczyć może o tym popularność gry Assassin’s Creed: Valhalla i wyczekiwanie premiery Odin: Valhalla Rising. Coraz częściej elementy nordyckiej kultury występują także w platformówkach. Ostatnio w sieci pojawił się filmik prezentujący fragmenty rozgrywki z gry Viking City Builder.

Produkcja ta jest pierwszą strategią wykorzystującą technologię ray tracing. Gameplay zachwyca realistyczną animacją zjawisk pogodowych (zwłaszcza śniegu), pokazuje zmiany pór roku, a także walki podczas oblężenia.

Gra jest dziełem jednej osoby, ukrywającej się pod pseudonimem Roslagen. Twórca wykorzystał Unreal Engine 4 Chaos Destruction System, który pozwala na szczegółowe ukazanie zaawansowanych zniszczeń w czasie rzeczywistym.

Podczas gry w Viking City Builder będziemy mogli zbudować wikińską osadę od podstaw. Zajmiemy się zarządzaniem jej mieszkańcami i podbijaniem sąsiednich terenów. Wśród dostępnych budowli znajdą się między innymi budynki mieszkalne, porty i miejsca kultu. Godnym uwagi jest fakt, że elementy architektury wzorowano na realnych, historycznych obiektach z czasów wikingów. Nie zabraknie także morskich wrażeń, ponieważ gra umożliwi podróżowanie po morzach i rzekach.

Data premiery strategii nie jest na ten moment znana. Wiemy jednak, że produkcja trafi wyłącznie na PC i będzie dostępna na platformie Steam. Wydawcą jest polska firma PlayWay, którą możecie kojarzyć między innymi z gry House Flipper.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top