Świetny mod do Stardew Valley

mod-do-stardew-valley

Nadszedł Ridgeside Village – mod do Stardew Valley, który wprowadza dużo nowej zawartości.

Chociaż dodatków graczy do gry od ConcernedApe jest masa, to na ich tle wybija się w szczególności jeden. Oto Ridgeside Village, czyli mod do Stardew Valley stworzony przez użytkownika o nicku Rafseazz. 

W jego skład wchodzi całkowicie nowa lokacja, do której możemy dostać się wioskowym autobusem (po tym, jak go naprawimy). W Ridgeside Village spotkamy 24 nowe postacie, z czego aż 10 możemy poślubić. Dodatkowo, NPC bez opcji romansu oferują przynajmniej cztery zadania do rozwinięcia przyjaźni z każdym, zaś pozostałe oferują kilka wydarzeń nagradzanych serduszkami (aby rozpocząć związek z postacią, musimy posiadać odpowiednią ilość serc). Całość okraszona jest ponad 150 nowymi liniami dialogowymi.

Oczywiście to nie wszystko. Mod wprowadza nowe ryby, sklepy, rośliny do zbierania i hodowli. Ponadto, gracze otrzymują dostęp do nowych festiwali czy ponad 160 eventów. Całość okraszona jest nową muzyka i zadaniami. Warto też dodać, że chociaż Ridgeside Village nie należy do kanonu oryginalnej gry, autor starał się go stworzyć jak najbardziej w zgodzie z oryginalną wersją Stardew Valley

Ten mod do Stardew Valley jest możliwy do pobrania na stronie Nexus Mods, jednakże przypominam, że warto zawsze zachować ostrożność przy instalacji tego typu elementów. Ten dodatek jest według autora kompatybilny z najnowszym rozszerzeniem oryginalnej gry i współgra z kilkoma innymi. Można też go uruchomić na istniejących już stanach gry. Istnieje jednak zawsze ryzyko uszkodzenia zapisanego postępu, dlatego warto zrobić ich kopię. 

W przyszłości Rafseazz planuje dalsze wspieranie swojego dzieła. Jako najmniej odległe cele wymienia sezonowe stroje czy rozwój postaci. Co więcej, twórca prosi o kontakt osoby, które byłyby w stanie pomóc przy tworzeniu ubiorów. Można się z nim porozumieć za pomocą Discorda. 

Tymczasem ja pobieram niezbędne pliki i z ciekawością ruszam zawierać nowe przyjaźnie w Ridgeside Village. Zaś tym, którzy jeszcze nie są zaznajomieni z tytułem, polecam naszą recenzję Stardew Valley

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top