Tomb Raider świętuje 25 lat na rynku

25 lat Tomb Raider - screen z Tomb Raider III

Square Enix postarało się nawet o specjalną stronę z okazji 25-lecia marki Tomb Raider.

Seksowna archeolożka nadchodzi! Uwierzycie, że od premiery Tomb Raider minęło już 25 lat? Z tej okazji Square Enix uruchomiło specjalną jubileuszową stronę. Znajduje się na niej oś czasu, na której zaznaczone są kolejne premiery i co miesiąc uwaga twórców będzie się skupiać na innej. Dokładna rocznica będzie mieć miejsce 25 października 2021 roku. Być może w tym terminie studio zapowie kolejną część gry?

Na specjalnej rocznicowej stronie jest kilka ciekawostek: między innymi o mobilnej wersji Tomb Raidera, o której my też pisałyśmy w listopadzie. Jest też nowa wersja pierwszej okładki gry autorstwa Brenocha Adamsa oraz paczka grafik jego do social mediów i do druku. Nowa wizja polega na tym, że artysta zaprojektował okładkę całkiem od nowa. Mówi, że tak wyglądałaby, gdyby gra miała swoją premierę w roku 2021. Grafikę można obejrzeć na stronie lub poniżej.

Tomb Raider to klasyczna trzecioosobowa przygodowa gra akcji. Poruszamy się w niej inteligentną i wysportowaną archeolożką – słynną Larą Croft, która zdążyła już stać się ikoną popkultury. Możemy w niej znaleźć mnóstwo zagadek logicznych, ale także wyzwań zręcznościowych. Lara musi szukać ukrytych przejść, walczyć z bossami, unikać pułapek… Tomb Raider był niezwykle postępowy jak na swoje czasy, 25 lat temu wytyczył ścieżki gatunkowi przygodówek.

Na koniec musi paść sakramentalne pytanie – która część jest waszą ulubioną? Lubicie kanciaste pierwsze odsłony, czy może Wasze serca skradła dopiero ostatnia wersja Lary?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top