LEGO Group zwolniło twórców LEGO Island

LEGO Ninja Go

Sukces gry nie zawsze przekłada się na sukces całego zespołu. LEGO Group zwolniło twórców popularnej gry.

Ostatnimi czasy LEGO Group otworzyło się na swoich fanów. Twórcy oficjalnych podcastów zatytułowanych Lego Bits N’ Bricks prezentują różne szczegóły dotyczące marki oraz poszczególnych produktów. Trzeba przyznać, że nie zawsze są to wesołe historie – swego czasu LEGO Group zwolniło twórców swojej gry.

W jednym z ostatnich podcastów Scott Anderson opowiedział o niefortunnej sytuacji, która miała miejsce w 1997 roku. Historia ta była związana z premierą gry LEGO Island. Już przed wyjściem tytułu na rynek było wiadomo, że gra odniesie duży sukces – i tak też się stało. W teorii powinna to być przepustka do premii i bonusów. Tych jednak nigdy nie wypłacono, ponieważ LEGO Group rozwiązało zespół.

Okazało się, że już w chwili premiery LEGO Island studio było winne swoim pracownikom wypłatę dużej ilości środków. Nie zdecydowano się jednak na uregulowanie należności, ani też na całkowite rozwiązanie studia. Zamiast tego LEGO Group zwolniło twórców gry, a na ich miejsce powołało kolejną grupę.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że niepokojące praktyki zarządu wobec twórców nie są echem przeszłości. Nie tak dawno pisaliśmy o informacjach z wewnętrznego spotkania studia CD Projekt Red.

Warto dodać, że w tym roku czeka nas premiera LEGO Gwiezdne Wojny: Skywalker Saga.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top