Twórcy znanych marek wycofują się z BioWare

Twórcy znanych marek wycofują się z BioWare

Producent wykonawczy Dragon Age 4 i ojciec serii Mass Effect rezygnują z pracy w studiu.

Nadszedł zły dzień dla fanów dwóch wielkich serii RPG od Kanadyjczyków. Mark Darrah (Dragon Age 4) oraz Casey Hudson (Mass Effect) postanowili opuścić BioWare.

Mimo, że obaj panowie chwalili się uczestnictwem w produkcji nadchodzących kontynuacji i zapewniali, że będą to powroty do korzeni serii, to niestety, ich ponad dwudziestoletni udział w tworzeniu studia właśnie się zakończył. Zdarzenie to na pewno wpłynie na ostateczne kształty zapowiedzianych tytułów.

Oto fragment wpisu Hudsona na blogu BioWare:

Nie jest to łatwa decyzja, zwłaszcza, że tak duże zmiany w życiu zawsze przychodziły do mnie z pewną dozą smutku. Będzie mi brakowało współpracy z naszymi inspirującymi deweloperami nad najbardziej ekscytującymi projektami, jakie mogę sobie wyobrazić. Jednak jest to dobry moment na zmianę – dla mnie i dla BioWare.

Kiedy trzy lata temu zostałem głównym menadżerem studia, naszym celem było poprowadzenie ludzi i projektów ku długotrwałym sukcesom. Teraz, gdy BioWare obchodzi swoje dwudzieste piąte urodziny, studio jest gotowe, by wkroczyć w nową erę niesamowitych gier. W tym roku dzięki wsparciu fanów postanowiliśmy kontynuować nasze prace przy Star Wars: The Old Republic Anthem. Kilka miesięcy temu pozwoliliśmy na głębszy wgląd w to, co dzieje się z kolejnym Dragon Age’em. Podczas N7 Day zapowiedzieliśmy Mass Effect: The Legendary Edition oraz daliśmy wskazówkę, że co nowego stanie się w kosmicznym uniwersum. Przeżywamy ekscytujący czas, zarówno przy projektach, które zostały oficjalnie zapowiedziane, jak i przy tych, o których jeszcze nie słyszeliście.

BioWare poinformowało, że rolę Darraha przejmie teraz Christian Dailey, który dołączył do studia po pracy dla Blizzardu, natomiast Mike Gamble zajmie się odświeżeniem kosmicznej trylogii w postaci Mass Effect: The Legendary Edition.

Darrah wypowiedział się na ten temat:

Dragon Age jest w dobrych rękach. Producentem wykonawczym zostanie Christian Dailey. Jest to silny lider, który poprowadzi resztę zespołu zajmującego się marką. Ci ludzie mają za sobą dekady doświadczenia przy pracy w BioWare. Jestem przekonany, że razem ta ekipa jest w stanie stworzyć najlepszego, jak dotąd, Dragon Age’a.

Dyrektorem kreatywnym dalej będzie Matthew Goldman. Pracował nad Dragon Age’em już od początków Dragon Age: Origins. Tak jak ja, jest mocno związany z marką i tym, jak się zmieniała przez lata. Bardzo dobrze ją rozumie i wie, jak duży ma ona potencjał.

Możemy mieć tylko nadzieję, że nowi pracownicy nie pozwolą powtórzyć błędów studia sprzed ostatnich kilku lat (nie trzeba przypominać, jak bardzo źle przyjętym projektem był Mass Effect: Andromenda, nie wspominając o Anthem).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top