Valve poszukuje psychologa do tworzenia gier

Valve poszukuje psychologa, loga firmy na czerwonym tle

Praca jako psycholog w Valve? Twórcy Half-Life: Alyx ogłosili, że szukają specjalistów, którzy mogliby pomóc studiu tworzyć jeszcze bardziej fascynujące gry.

Na stronie firmy Valve Software pojawiło się ogłoszenie o pracę – studio poszukuje doświadczonego psychologa, który chciałby zająć się projektowaniem wirtualnej rozgrywki.

Deweloperzy odpowiadają między innymi za takie uznane serie jak Half-Life, Portal czy Left 4 Dead. Przypominamy, że Half-Life: Alyx zdobył nagrodę dla najlepszej gry VR/AR na The Game Awards 2020. Twórcy nie osiadają jednak na laurach. Chcą dostarczać graczom coraz lepsze produkty, które zapewnią jeszcze bardziej złożoną rozrywkę.

Opublikowane ogłoszenie wzbudziło entuzjazm wśród fanów. Mimo to, studio Valve nie udzieliło jeszcze oficjalnej informacji na temat produkcji, nad którą pracuje. Gracze mają jednak nadzieję, że chodzi o kolejną część Half-Life. Najprawdopodobniej twórcy będą nadal korzystać z technologii wirtualnej rzeczywistości.

Valve Software podkreśla, że poszukuje psychologa z dużym doświadczeniem w dziedzinie psychologii badawczej i eksperymentalnej. Ma on pełnić role konsultanta. Jego ekspertyzy pomogą twórcom jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby graczy, a także zapewniać im niezapomniane przeżycia. Zajmie się analizą przyzwyczajeń odbiorców, będzie też badał, w jaki sposób zachowują się oni podczas rozgrywki.

Jeśli jesteście ciekawi gry Half-Life: Alyx, obejrzycie zwiastun, który prezentujemy poniżej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś na temat pracy psychologa w gamedevie albo interesujecie się psychologią gier, zajrzyjcie na blog Try Evidence.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top