“Wiedźmin 3” bije rekordy!

Serial Netflixa o Geralcie z Rivii okazał się ogromnym sukcesem, który wywołał wtórny szał na punkcie książek i gier. 01.01.2020 doszło do ustanowienia nowego rekordu.Nie ma co ukrywać, że słynny serwis serialowo-firmowy naprawdę dobrze się spisał, tworząc produkcję na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Nawet wpadki wynikające z poprawności politycznej (tak, tak, ciemnoskóre driady) i zmiany w stosunku do materiału źródłowego (jedni umierają, drugich w ogóle nie ma) nie zaprzepaściły fenomenalnych wyników wzrostu popularności całego uniwersum. Na fali serialu popłynęła sprzedaż książek, sprawiając, że obecnie w wielu księgarniach można znaleźć informację o braku papierowych egzemplarzy, a także gier.

Źródło grafiki: IGN Polska

Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że w pierwszy dzień nowego roku trzecia część gier o przygodach wiedźmina z Rivii pobije rekord w serwisie Steam. Odnotowano bowiem, że w tym samym momencie w grę “Wiedźmin 3. Dziki gon” grało ponad 100 tysięcy osób na całym świecie. Imponujący wynik, prawda? Dodajmy więc, że od premiery serialu liczba ta oscyluje codziennie w okolicach 95 tysięcy i nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. 

Co więcej, do tej pory na Steamie zakupione zostało już ponad 8 milionów egzemplarzy trzeciej gry o wiedźminie, z czego aż 25% tej liczby to kopie sprzedane w ciągu zaledwie ostatniego półrocza. Nie mamy jeszcze informacji o sprzedaży tytułu na platformie Origin lub w zewnętrznych sklepach, niemniej z pewnością można mówić o ogromnych liczbach. Serial sprawił więc, że uniwersum przeżywa prawdziwe odrodzenie z większą popularnością wśród graczy niż kiedykolwiek dotąd.

Sukces powielają też wcześniejsze części serii, szczególnie pierwsza, w którą według statystyk Steama w każdej chwili gra jednocześnie około 10-12 tysięcy osób. 

Znacie wszystkie trzy gry z przygodami Geralta z Rivii? Która jest Waszym faworytem?


Autor: Natalia “Taliya” Pych

4 thoughts on ““Wiedźmin 3” bije rekordy!”

  1. A tak z ciekawości… Wiadomo jak wygląda sprawa z GOGiem? To przecież macierzysty klient Wiedźmina, należący do REDów, więc tam pewnie jeszcze większe liczby mogłyby być 😀

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top