Year of the Beefalo – nowy event w Don’t Starve Together

Klei rozpieszcza fanów – właśnie rozpoczął się event Year of the Beefalo!

W ramach świętowania Year of  the Beefalo w Don’t Starve Together twórcy dodali do gry nową czynność. Są też dropy i nagrody za logowanie. Klei z przytupem otworzyło luty. Nie dość, że dziś ukazała się cała rozpiska nowości na rok 2021, to jeszcze uruchomiono bawoli event. Co nowego można robić w grze?

  • aby wziąć udział w świętowaniu, należy umieścić wełnę (Beefalo Wool) w kapliczce (Beefalo Shrine)
  • jest dostępny specjalny dzwonek, żeby bawoły podążały za Twoją postacią (nadajesz wtedy im imię)
  • można stworzyć stację pielęgnacji bizonów (Grooming Station), żeby przebierać zwierzęta w różne kostiumy
  • pojawiły się też możliwości organizowania konkursów bizonów. Należy zbudować dla nich scenę wokół stanowiska sędziego, wtedy będzie je można zgłosić do rywalizacji
  • Żeby wygrać samorodki złota, trzeba odgadnąć bawoła, który wygra konkurs
  • Jest też postać gospodarza gry, od którego będzie można dostać skrawki wzorów (Pattern Scraps). Dzięki temu gracze odkryją nowe kostiumy dla swoich bawołów.

W ramach Year of the Beefalo twórcy dodali do Don’t Starve Together dużo nowych skórek – więcej o nich przeczytacie w poście na forum Klei. Jeśli chodzi o bugi, tym razem mamy niewiele zmian. Naprawiono generowanie świata w różnych systemach operacyjnych (na Windowsie generował się inaczej) oraz małe problemy z rollbackami. Można już umieszczać gniazda pająków i rośliny wabiące kółko w tym samym miejscu, a gniazda pająków na łodziach nie będą już generowały potworów. To co, idziemy wypróbować bawoli konkurs?

1 thought on “Year of the Beefalo – nowy event w Don’t Starve Together”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top