Don’t Starve Together – jest już rozpiska aktualizacji na 2021 rok!

Don't Starve Together - screen z gry

Klei opublikowało na swoim forum rozpiskę do Don’t Starve Together na 2021 rok. Zapnijcie pasy!

Przede wszystkim na początku należy nadmienić, że rozpiska jest publikowana, żeby społeczność wiedziała, nad czym twórcy pracują w danym roku. To nie są ani obietnice, ani gwarancje, a jedynie plany. Klei podkreśla, że zawsze jakość będzie ważniejsza niż jakikolwiek termin, a ramy czasowe są szacowane tylko z grubsza, na podstawie obecnych możliwości studia. Wiadomo, że już nie raz twórcy Don’t Starve Together dodawali nowe rzeczy nieujęte w tak zwanej roadmap, w 2021 roku może więc być tak samo. Będzie to powodować przesunięcia. Podkreślają żartobliwie, żeby nie planować wakacji w uzależnieniu od rozpiski, którą podali.

Najpierw podsumowanie roku 2020. Przede wszystkim postawili sobie za punkt honoru, żeby co najmniej raz w miesiącu wypuszczać coś na rynek. Udało się pomimo przeniesienia całego studia na pracę zdalną. Wypuścili cztery znaczące aktualizacje zawartości (między innymi Forgotten Knowledge i rework farm). Przerobili też dwie postacie i dodali jednego nowego bohatera. Były też wydarzenia świąteczne. Wszystko było okraszone wydawaniem filmików z DLC, które w opinii twórców również wychodzą coraz lepiej. Stwierdzili nawet, że 2020 rok był najlepszym rokiem w historii DST. Mają też nadzieję, że uda im się utrzymać ten poziom.

Dzięki tym pandemicznym doświadczeniom udało im się stworzyć roadmap do Don’t Starve Together na rok 2021. Jest dokładniejszy niż kiedykolwiek. A co zapowiedzieli? Już spieszymy z odpowiedzią. W planach na najbliższy rok są:

  • Year of the Beefalo (już od dzisiaj)
  • Trzy odświeżenia postaci
  • Trzy aktualizacje zawartości
  • Jedna nowa postać DLC
  • Jedno nowe letnie wydarzenie (Summer Solstice – Przesilenie letnie, coś podobnego do Winter’s Feast)
  • Dwie aktualizacje QOL (Quality of Life)
  • Wydarzenie wakacyjne.

Twórcy obiecali, że w każdym miesiącu postarają się zapewnić coś nowego. Zapewnili, że eksperymentują z pomysłami, jak pomóc nowym graczom w zapoznaniu się ze światem. Zapowiedzieli też zmiany w menu głównym oraz nowe opcje generowania świata. Opublikowali znaczącego screena z częścią tych pomysłów:

Na koniec autor posta na forum Klei podzielił się z fanami obrazkiem czegoś, co będzie dostępne już w przyszłej aktualizacji, która wejdzie do bety już w kwietniu. Jak myślicie, co to jest?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top