Darkest Dungeon II – wczesny dostęp już na Epic Games Store

Darkest Dungeon II – wczesny dostęp już na Epic Games Store

Darkest Dungeon II zadebiutowało na Epic Games Store – wczesny dostęp to dopiero początek.

Wczesny dostęp Darkest Dungeon II to niezła gratka dla fanów pierwszej części gry. Jest to mroczny RPG turowy o charakterze roguelike, kontynuacja hitu z 2016 roku. Ta część skupia się na tematyce apokalipsy w świecie DD, a także ponownie na naszych bohaterach, o których należy dbać, szczególnie emocjonalnie (szczegóły w rozwinięciu newsa). Przyjemną dla oka nowością jest pięknie stylizowana grafika 3D. Co więcej, otrzymaliśmy nową klasę postaci o nazwie „uciekinier”, którą możemy wcielić do drużyny. Już niedawno opublikowany zwiastun przyniósł dużo informacji, a teraz możemy obejrzeć też gameplay.

Co nowego wieść niesie po tym ciemnym lesie?

Innowacją w grze jest system sympatii. Sprawia, że postaci mogą nawiązywać ze sobą relacje: pozytywne, albo negatywne. Gdy się lubią lub nawet kochają, dają całej drużynie bonusy, ale z tą hojnością należy uważać, ponieważ może przynieść niechęć z innej strony. Analogicznie, jeśli nasi kompani się nie lubią, czeka nas kara – dezorganizacja i chaos w szeregach, które wpłyną na jakość walki. Oprócz interakcji w grupie powinniśmy pilnować ich zdrowia psychicznego. Kiedy towarzysze są zestresowani, może skończyć się to tragicznie dla nich i dla reszty zespołu. Gdy walka dobiegnie końca, postaci mogą odpoczywać w karczmie. W tym miejscu możemy popracować nad ich relacjami i emocjami za pomocą różnych rozgrywek. Mamy również możliwość poznać ich tragiczne historie.

Pojedynki w systemie turowym rozgrywać się będą w klasycznym 2D, jednak poruszanie się po świecie Darkest Dungeon II będzie w pełnym 3D. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na zwiedzanie wszystkiego, ponieważ obecnie dostępne cztery regiony to jedynie pierwszy z pięciu aktów fabuły. System walki nie ulegnie dużej zmianie, w nasze ręce trafią jedynie nowe umiejętności i ekwipunek. Istotnie natomiast zmieni się zakres strategii. Każda z, jak na razie, dziewięciu klas postaci będzie mogła mieć tylko jednego reprezentanta. Uniemożliwi to korzystanie z umiejętności dwóch postaci tej samej klasy naraz. Twórcy usunęli także mechanikę, która określała szansę na trafienie przeciwnika. W tej części nasze ataki zawsze będą trafiały w cel, chyba że nasz wróg zrobi unik lub sparuje cios.

Miejmy nadzieję, że i ta część zasłuży sobie na miano hitu. Recenzja jej poprzedniczki na naszej stronie mówi sama za siebie. Czy mroczny klimat, dobra historia i emocjonująca rozgrywka rozbudzą serca graczy po raz drugi? Zobaczymy. Na tę chwilę gra dostępna jest jedynie w Epic Games Store, ale po wyjściu z wczesnego dostępu trafi zapewne na platformę Steam oraz na konsole.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top