Koniec Harry Potter: Wizards Unite. Gra nie zdała egzaminu

na pierwszym planie dłoń z różdżką, przed nią hipogryf: mieszanka orła z dziobem i wielkimi skrzydłami z czteronożną istotą, w tle mury zamku w Hogwarcie, a nad nimi niebieskie niebo z chmurami po bokach, koniec harry potter: wizards unite

Sukces Pokemon GO! nie przełożył się na potterowski odpowiednik. Twórcy ogłosili ostatnio koniec gry mobilnej Harry Potter: Wizards Unite.

Pokemon GO! podbiło świat i nieco zrewolucjonizowało branżę mobilek. Dzięki sukcesowi gry o kolorowych stworkach na rynek weszły podobne produkcje oparte na innych uniwersach, takich jak Park Jurajski, Minecraft, Wiedźmin (który wymaga jeszcze wielu poprawek) czy Harry Potter. Niestety wiele nie przetrwało próby czasu. Problem ten spotkał między innymi mobilne Harry Potter: Wizards Unite, w temacie którego twórcy ogłosili ostatnio koniec rozwoju. Oficjalnie gra zamknie serwery 31 stycznia 2022 roku. Ze sklepów App Sotre, Google Play i Galaxy Store zniknie wcześniej, już za dwa tygodnie, w Mikołajki 6 grudnia. Od tego dnia gracze nie będą także mogli dokonywać mikropłatności w grze.

Aby umilić graczom, którzy wytrwali aż do tego momentu, końcówkę przygody, twórcy przygotowali kilka udogodnień. Za wykonanie codziennych zadań można otrzymać większe niż dotąd nagrody. Czas tworzenia mikstur zmniejszono o 50%, a ograniczenie dotyczące liczby wysyłanych dziennie prezentów usunięto. Wypicie eliksiru Barrufio’s Brain zaowocuje trzykrotnie większą ilością XP. Co więcej, różne znajdźki, w tym składniki alchemiczne, będzie można łatwiej znaleźć na mapie. 

Twórcy zapowiedzieli także kilka wydarzeń, mających odbyć się w listopadzie i grudniu, a także niespodziankę na styczeń. Wśród nich znajdą się eventy nawiązujące do Księcia Półkrwi, Bellatrix Lestrange, Voldemorta czy Insygniów Śmierci. Nie obędzie się też bez świętowania Bożego Narodzenia. Jeśli więc macie ochotę pożegnać mobilkę Harry Potter: Wizards Unite i zanurzyć się ostatni raz w magicznej rozszerzonej rzeczywistości, to nie zwlekajcie. 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry