W sieci pojawił się remake Tomb Raider 10th Anniversary Edition

screen z Tomb Raider

To naprawdę wyjątkowa rzecz – można pobrać build Tomb Raider 10th Anniversary Edition, który nigdy dotąd nie ujrzał światła dziennego.

Podobno ekipa Core Design pracowała nad Tomb Raider 10th Anniversary Edition w latach 2005-2006. Miał to być oficjalny remake pierwszej odsłony gry, który wyszedłby przed Tomb Raider Legend. Jednak prace nad nim przerwano w 2006 roku.

Gra była niemal skończona. Prawdopodobnie w związku z tym, że studio Crystal Dynamics zaproponowało stworzenie czegoś crossplatformowego,  odwołali projekt na ostatniej prostej. W rezultacie w 2007 roku światło dzienne ujrzał crossplatformowy Tomb Raider Anniversary stworzony na silniku Tomb Rader: Legend.

Ostatnio build gry wyciekł i można go pobrać. Jednak niech Was nie zwiedzie nazwa Indiana Jones! Z powyższego linku możecie ściągnąć swoistą betę niedoszłego remake’a. Wprawdzie przeciwnicy w grze nie są funkcjonalni, ale możecie eksplorować, na  przykład pobiegać po Peru czy po Grecji. Zobaczcie sami!

Tomb Raider to niezwykle popularna seria. Kojarzy się głównie z grami, natomiast w tym uniwersum są też powieści, komiksy i filmy o słynnej Larze Croft. Pierwsza część ukazała się w 1996 roku i od tego czasu skąpo ubrana archeolożka jest jedną z ikon popkultury. Nic więc dziwnego, że fani ucieszyli się na wieść, że mogą ściągnąć rocznicową edycję Tomb Raider i trochę poeksplorować tamten świat.

My niedawno pisałyśmy o Tomb Raiderze na urządzenia mobilne. Wersji tej gry jest niewątpliwie mnóstwo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Która jest Waszą ulubioną?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top